KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673035
nr 1667 3035
Ester Almqvist
(1869-1934), Sverige
Oljemålning, Ester Almqvist (1869-1934), Sverige, tillskriven. Monogramsignerad. Olja på duk, 43x50 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:26:24
9/12 17:19:01
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ester Almqvist
Läs mer om Ester Almqvist